Zajímavosti o Itálii a Italech:

Pokud pojedete do Itálie, vezměte si raději 2 platební karty. Karty jiné než Master card (např. Maestro card) neberou některé supermarkety a benzinky, dokonce mýtné brány na dálnicích!!!

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Zbyněk Mlčoch v Itálii

Domek na kopci v Toskánsku - nefalšovaný ráj?

Kdyby tak mohl ten obrovský, dva metry široký krb v malé kuchyňce rozpadajícího se domu kdesi v Toskánsku vyprávět ... tolik otázek bych na něj měl. Kolik lidí tam žilo, co dělali za práci, kolik měli dětí, jestli se jim tam líbilo, jestli byli v domě šťatní a poslouchal bych napjatě jako nikdy předtím ... škoda že to nejde :( 

Pokračovat ve čtení

Havárie na parkovišti v Itálii (fotografie) - uvědomuji si, že když se něco stane, jsem na to sám.

havarie na parkovisti v italii uvedomuji si ze kdyz se neco stane jsem na to samNevýhodou pobytu v zahraničí o samotě je to, že když se vám něco stane, tak jste v tom sami a musíte se o sebe za všech okolností postarat. Vtipné je, když ujedu po Itálii tisíce kilometrů (na jaře jsem do/z a po Itálii ujel 7400 km) bez nehody a osudnou se mi stane lampa, která při vyjíždění z parkoviště přes sloupek nebyla vidět ... (jediná lampa v asfaltu na celém parkovišti, vrrr!!!). No je to jen plech, žee. Jsou i horší věci :)

Pokračovat ve čtení

Toskánsko v Itálii - fotografie, charakteristika, osobní názor z cestování po Toskánsku

Klid, vinice s modrofialovými hrozny, sem-tam borovice pinie (tak typické pro italský poloostrov), štěbetající ptáci, vlnící se kopce, kamenné nebo cihlové domy se zelenými okenicemi a oranžovými střechami ... to je Toskánsko. Když jsem četl názory lidí na tuto oblast Itálie, tak jsem si myslel, že přehání, ale je to jak píšou. Je tu krásně :)

Pokračovat ve čtení