Zajímavosti o Itálii a Italech:

V Itálii vám automaticky nedají zmrzlinu do kornoutku, ale někdy do plastové vaničky (musíte si vybrat). Šlehačku si na zmrzlinu nenechejte dát - je nekvalitní, zkazí vám požitek ze zmrzliny.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Zbyněk Mlčoch v Itálii

Co přivézt jako dárek z Itálie blízkým

co privezt jako darek z italie blizkymItálie je země nekonečných možností a nekonečných věcí. Vyrábí se tu mnoho dobrot, rostou tu různé zvláštní rostliny, pečou se tu skvělé sušenky, vyrábí vynikající těstoviny, prodává se levný tuňák, můžete si tu pořídit skvělou kávu nebo koupit moc dobré víno. Možnosti jsou omezené jen vaší fantazií a financemi. Nechci dělat reklamu, ale rád nakupuji potraviny v řetězci supermarketů Eurospin a velmi dobře se nakupuje také v některé pobočce řetězce supermarketů Famila (kde je také velmi kvalitní zboží).

Pokračovat ve čtení

Co si vzít s sebou do Itálie, co si sbalit do Itálie - tipy a zkušenosti cestovatele

co si vzit sebou do italie tipy a zkusenosti cestovateleCestování do Itálie a po Itálii může být čirou radostí. Než se ale vydáte na jih, musíte se zbalit. Ale co si vzít s sebou do Itálie? Výhodou je, že je Itálie plně rozvinutá země, takže se tam dá koupit naprosto vše co koupíte v České republice. Na druhou stranu pokud vše máte a nechcete zbytečně utrácet, je zbytečné tvořit si kvůli pobytu v zahraničí duplicity věcí. Velmi důležité je to, na jak dlouho do této země jedete (já jsem tam byl nejdéle 2 měsíce v kuse), dále kde budete bydlet a samozřejmě jakým prostředkem pojedete (je rozdíl když poletíte letadlem a něco úplně jiného je, když pojedete vlastním autem).

Pokračovat ve čtení

Domek na kopci v Toskánsku - nefalšovaný ráj?

Kdyby tak mohl ten obrovský, dva metry široký krb v malé kuchyňce rozpadajícího se domu kdesi v Toskánsku vyprávět ... tolik otázek bych na něj měl. Kolik lidí tam žilo, co dělali za práci, kolik měli dětí, jestli se jim tam líbilo, jestli byli v domě šťatní a poslouchal bych napjatě jako nikdy předtím ... škoda že to nejde :( 

Pokračovat ve čtení

Havárie na parkovišti v Itálii (fotografie) - uvědomuji si, že když se něco stane, jsem na to sám.

havarie na parkovisti v italii uvedomuji si ze kdyz se neco stane jsem na to samNevýhodou pobytu v zahraničí o samotě je to, že když se vám něco stane, tak jste v tom sami a musíte se o sebe za všech okolností postarat. Vtipné je, když ujedu po Itálii tisíce kilometrů (na jaře jsem do/z a po Itálii ujel 7400 km) bez nehody a osudnou se mi stane lampa, která při vyjíždění z parkoviště přes sloupek nebyla vidět ... (jediná lampa v asfaltu na celém parkovišti, vrrr!!!). No je to jen plech, žee. Jsou i horší věci :)

Pokračovat ve čtení

Toskánsko v Itálii - fotografie, charakteristika, osobní názor z cestování po Toskánsku

Klid, vinice s modrofialovými hrozny, sem-tam borovice pinie (tak typické pro italský poloostrov), štěbetající ptáci, vlnící se kopce, kamenné nebo cihlové domy se zelenými okenicemi a oranžovými střechami ... to je Toskánsko. Když jsem četl názory lidí na tuto oblast Itálie, tak jsem si myslel, že přehání, ale je to jak píšou. Je tu krásně :)

Pokračovat ve čtení