Zajímavosti o Itálii a Italech:

Skoro všechny obchody a benzinky mají v Itálii zavřeno mezi 12-15. hodinu. Říká se tomu SIESTA. Je to čas na odpočinek (v horkých nejen letních) hodinách.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Další plánovaný pobyt autora webu: Dolomity  dolomity 2019 2018 - informace zde.

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Croce del Monte Amiata, kžíž na hoře Monte Amiata, Toskánsko, Itálie - fotografie, informace (výška, hmotnost), GPS pozice

 croce del monte amiata kziz na hore monte amiata toskansko italie fotografie informace vyska hmotnost gps poziceKříž dotýkající se nebe vysoký 22 metrů a vážící 3 tuny, to je Croce del Monte Amiata v Toskánsku v Itálii. 1738 metrů vysoko postavený kovový kříž na kopci Monte Amiata - na kopci posetém jedlemi a kaštany. Mote amiata je viditelný na míle daleko, je to nejvyšší kopec (přesněji vyhaslá sopa) v jižním Toskánsku. Ač se může zdát, že jde o novodobou stavbu, vůbec to tak není. Byl vyroben někdy v letech 1900-1910 v Sieně Lucianem Zalaffim. Byl poškozen ve 2. světové válce a následně opraven (1946). 


Ač jde o moc hezké místo, na fotografii se netvářím moc nadšeně. Důvodem že, jsem byl od rána na cestách a za sebou jsem měl už kolem 160 km po toskánských silnicích plných zatáček. Croce bylo poslední místo, které jsem včera (23.9.2017) navštívil.

croce del monte amiata kziz na hore monte amiata toskansko italie fotografie informace vyska hmotnost gps pozice