Zajímavosti o Itálii a Italech:

V Itálii vám automaticky nedají zmrzlinu do kornoutku, ale někdy do plastové vaničky (musíte si vybrat). Šlehačku si na zmrzlinu nenechejte dát - je nekvalitní, zkazí vám požitek ze zmrzliny.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Další plánovaný pobyt autora webu: region Apuglia (Apulie) celý duben 2022 - informace zde

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Opatství, kostel bez střechy, Abbazia di San Galgano - fotografie, informace, zajímavosti, GPS pozice

.opatstvi kostel bez strechy abbazia di san galgano fotografie informace zajimavosti gps poziceHladovění a následně mor vyhnal z opatství Abbazia di San Galgano cisterciánské mnichy. Stavělo se od roku 1218 celých 70 let, několik desítek let bylo užíváno a následně opuštěno (cca. roku 1500). Roku 1786 do opatství udeřil blesk a tím bylo zdevastováno a přišlo o zvonici a střechu. Nyní do něj proudí davy lidí a fotografů, i vy se můžete do něj podívat (za 3,5 euro) a to až do 23:30 hod. V noci je nasvícené a vypadá moc pěkně.

Restaurátoři se snaží ze všech sil, aby památka dále nechátrala. V budově se v létě dělají koncerty vážné hudby - prý s vynikající akustikou. Na místě jsem viděl focení svatby (tuším Rusové) a podle pokladního je možné svatbu výjimečně na místě i uskutečnit.
Opatství se objevilo v ne příliš zdařilém filmu Nostalgia (ve kterém se objevily i nedaleko ležící sirné lázně Bagno vignoni). Zajímavostí, že nad opatstvím stojí kaple (Capella di San Galgano a Montesiepi) s utrženýma rukama a mečem vbodlým do kamene.

.Fotografie jsou z 27.9.2017

GPS pozice místa: 43°09'07.1"N 11°09'08.0"E

opatstvi kostel bez strechy abbazia di san galgano fotografie informace zajimavosti gps poziceopatstvi kostel bez strechy abbazia di san galgano fotografie informace zajimavosti gps poziceopatstvi kostel bez strechy abbazia di san galgano fotografie informace zajimavosti gps pozice