Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové muži jsou často nevěrní, přesto je pro ně rodina a děti nadevše a manželství kvůli nevěře neopouští. Italové muži jsou i velmi žárliví (mají důvod :) ). 

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Další plánovaný pobyt autora webu: region Apuglia (Apulie) celý duben 2022 - informace zde

Kdy v roce cestovat po Itálii a kam se podívat

Kdy a kam cestovat po Itálii - hory, sever a jih Itálie

Italské podnebí patří k nejpříjemnějším na světě, má teplá, suchá léta a mírné zimy. Podnebí jednotlivých regionů se samozřejmě liší, v severní části země je mírněj ší, klima jižních oblastí je typicky středomořské. Léta jsou horká a suchá v p obřežních oblastech, zejména směrem na jih, a chladná v hlavních horských pásmech, Alpách a Apeninách. Zimy jsou mírné v Římě a dále na jih, ale na severu mohou být i značně chladné, zvláště v nížinách Lombardie a oblasti Emilia-Romagna, kde bývá počasí v lednu velice mrazivé.

lánujete-li navštívit turisticky vyhledávané oblasti, především pří mořská letoviska, vyhněte se cestě v červenci a v srpnu, kdy bývá počasí příliš horké a návaly lidí největší. Zejména v srpnu musíte očekávat přelidněná letoviska, protože v tomto měsíci jezdí Italové hrom adn ě na dovolenou.

Také v centrech nejznámějších historických měst, v Římě, Florencii a Benátkách, budete v létě potkávat davy turistů. Nejvho dněj ší dobou pro návštěvu Itálie je období od dubna do konce června nebo září a říjen, kdy je počasí velmi příjemné a počet turistů snesitelný. 

Mimo období letní sezony, tedy od května do září, jsou však dobré podmínky pro koupání pouze na jihu země.