Zajímavosti o Itálii a Italech:

V Itálii vám automaticky nedají zmrzlinu do kornoutku, ale někdy do plastové vaničky (musíte si vybrat). Šlehačku si na zmrzlinu nenechejte dát - je nekvalitní, zkazí vám požitek ze zmrzliny.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Calascio, Itálie - kaplička Chiesa Santa Maria della Pietà a hrad Castello di Rocca)

calascio italie kaplicka chiesa santa maria della pietaJedna z vysokohorských vesniček, které vypadají jako by vyrůstaly ze skály je osada Calascio. Byť místo není příliš zmiňováno v turistických průvodcích, nad Calasciem se tyčí zřícenina hradu (Castello di Rocca) a kaplička (Chiesa Santa Maria della Pietà). Na místě se dají udělat velmi hezké nezapomenutelné fotografie. Vzhledem k tomu, že právě v kapličce uklízely 2 ženy, za malou ofertu (3 eura) jsem si vyfotil vnitřek kapličky, která se skládá ze dvou poněkud zanedbaných místností.

calascio italie kaplicka chiesa santa maria della pieta

calascio italie kaplicka chiesa santa maria della piet a hrad castello di rocca 2

Na fotografii je osada Calascio - pozůstatky téměř opuštěného místa. Vesnička je špatně dostupná po rozpadající se horské silnici a je v ní jen několik malých kaváren a pizzerií. Místo slouží pro průchod k turisticky navštěvovanému hradu Rocca Calascio a kapličky Santa Maria della Pietá.

calascio italie kaplicka chiesa santa maria della piet a hrad castello di rocca