Zajímavosti o Itálii a Italech:

Oblečení v Itálii je docela drahé. Ve vietnamských obchodech lze koupit docela kvalitní a hezké oblečení za výrazně nižší ceny než je v běžných obchodech.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Informační kanceláře v Itálii a mapy

Turistické informační kanceláře v Itálii a jejich otevírací doba

Ve většině italských měst a na hlavních vlakových nádražích se nachází turistická informační kancelář, obvykle známá jako APT (Azienda per il Turisme) nebo pouze ufficio turistice. Označena bývá symbolem "i". Turistické informační kanceláře však bývají označeny také zkratkami EPT (Ente Provinciale per il Turismo), lAT (Ufficio di ln formazione e Accoglienza Turistica) a AAST (Azienda Autonoma di Soggiorno e Turismo).

V menších městech můžete narazit také na kancelář "Pro Loco", kde dostanete podobné informace jako ve výše uvedených kancelářích, ale někdy bývá kancelář tohoto typu otevřena pouze v hlavní sezoně. Informace poskytnuté jednotlivými turistickými informačními kancelářemi se liší v míře užitečnosti a mimo velká města a hlavní turistické oblasti bude personál pravděpodobně mluvit pouze italsky. 

V každém případě by však zaměstnanci měli být schopni poskytnout vám zdarma plán města, seznam ubytovacích možností a brožuru s přehledem místních kulturních akcí v Italštině. V některých z těchto menších kanceláří si můžete rezervovat pokoj a koupit prohlídku s průvodcem.

Otevírací doby kanceláří se různí, ale ve větších městech a letoviscích by měly mít otevřeno od pondělí do soboty od 9.00 do 13.00 a od 16.00 do 19.00 a někdy i v neděli po ránu. Menší kanceláře mívají otevřeno pouze v pracovních dnech. 

Otevírací doba kanceláří Pro Loco je notoricky nespolehlivá - některé mají i v létě otevřeno pouze několik hodin. Pokud není turistická informační kancelář otevřená a všechny ostatní možnosti selhaly, v místní telefonní společnosti, ve většině hotelů a v barech s telefonem by měli mít místní brožuru Tuttocitta (dodatek k telefonnímu seznamu), která obsahuje seznam telefonních čísel nezbytných služeb, reklamy restaurací a obchodů a mapy příslušného města s popisem.