Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové zaměstnavatelé neradi proplácí přesčasy. Pokud budete v Itálii pracovat, domluvte si přesné podmínky předem.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Horská turistika Itálie a krásné Campo imperatore - zajímavosti, informace, počasí, lanovky, doprava, historie míta

campo imperatore italie cestovaniJestli je tu nějaký milovník nekonečných procházek po horských cestách, možná by mohl kouknout na toto dnešní video. Jde o oblast Campo imperatore (v překladu "císařské pole"), asi 27 km dlouhou náhorní plošinu v nadmořské výšce kolem 1800 m, která je ze všech stran obklopena horami až 2600 m vysokými. Je to místo, kde se natáčela část Vinetua, taky Malý unavený Joe (Spancer, Hill) ad. A hlavně je to další fantastické a velmi klidné místo v Itálii, které je řídce osídlené lidmi i turisty.

Na dnešní den jsem čekal 3 týdny kvůli počasí - až dnes bylo slunečno, teplo a slabý vítr. Na videu něco povídám, no není to moc slyšet právě kvůli větru :) Mj. říkám, že ta květina co je na videu je podle turistického průvodce Itálií šafrán. Myslím si ale, že je to nesmysl a že jde o ocún nebo krokus, protože tady té rostliny jsou asi 6 km podél silnice celá pole a kdyby to byl fakt šafrán, už by tu nebyl :)
Oblastí v tuto dobu ženou pastevci dobytek z jihu na sever, po plošině jsou rozeseté pastevecké chatrče - přístřeší před zdejším proměnlivým počasím. Dělá se to tak už celá staletí.
Dnes bylo příjemných 12°C, ale z vyprávění lidí, které jsem tam potkal jsem slyšel, že v zimě jde o mimořádně nehostinné místo plné sněhu a velmi silného větru.
V Campo imperatore jsem toho zažil mnohem víc - např. jsem (jako správný vlez-men) po dovolení obsluhy vlezl do velínu lanovky a mám i fotky. Tak třeba zase zítra.

VIDEO BUDE DO STRÁNKY PŘIDÁNO V PRŮBĚHU ROKU 2017

campo imperatore italie cestovanicampo imperatore italie cestovanicampo imperatore italie cestovanicampo imperatore italie cestovanicampo imperatore italie cestovani