Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové používají při komunikaci gesta rukama - obrázky gest a jejich význam zde.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Další plánovaný pobyt autora webu: region Apuglia (Apulie) celý duben 2022 - informace zde

Oblékání a móda

Móda v Itálii, italská móda - Florencie (Firenze)

Florencie se nachází v jedné z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších částí Itálie. Nabízí dechberoucí scénérie, kdy až kýčovitě fotogenická krajina reprezentovaná kopci s olivovými hájemi a vinicemi soupeří s architektonickými skvosty. Všechny tyto krásy inspirovaly i k umění odívání.

Oblasti Florencie a Prata jsou již od dob středověku vyhlášené výrobou látek a obuvi, které miluje celý svět nejen pro jejich krásu, ale také kvalitu.
S Florencií je úzce spjato i zlatnictví. Zlatá ulička, která se nachází vedle jednoho z nejslavnějších italských mostů, Ponte Vecchio, je tímto řemeslem proslulá. I když nic nekoupíte, je to pastva pro oči i duši.

Ve Florencii se nachází největší muzem oděvů v Itálii, Galleria dell Costume v paláci Pitti. Čeká Vás úžasný zážitek, kde si vedle historických rób a modelů můžete prohlédnut filmové kostýmy, doplňky a vývoj módy od 18. století až po současnost.

Za návštěvu určitě stojí outletová centra, která jsou po celé Itálii. Světové módní domy zde nabízí zboží za dostupné ceny. Hojně toho využívají nejen Italové, ale i turisté.

Osobně mám vyzkoušený outlet The Mall, přibližně 20 km od Florencie. Je to veliký areál kde najdete značky jako Diesel, Burberry, Michael Kors, Gucci, Prada a další. Zastavte se v kavárně Gucci, kde si za velmi přijatelné ceny vychutnáte výtečnou kávu, zákusek nebo sendvič. A mají užasnou terasu :)

https://www.themall.it