Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové časo a rádi chodí na pravidelně večerní procházky.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Italské slavnosti

Italské slavnosti - karnevaly ad.

Itálie nemá mnoho státních svátků, přesto se však slaví poměrně často, neboť Italové mají v oblibě zejména náboženské svátky a slavnosti, které jim poskytují záminku pro flámování. Každé město, městečko i vesnice má svého místního svatého patrona, jehož socha je obvykle každoročně ve sváteční den nesena ulicemi za doprovodu hudby a veselí. Vždy se najde záminka k oslavám- může to být na připomínku nějakého zázraku nebo historické události, při příležitosti výstavky místní potravinářské produkce nebo uměleckého počinu.

Mnoho slavností se koná v období Velikonoc, v září a v době okolo svátku Ferragosto (15.srpna). V poslední době došlo k obnovení tradice karnevalu, který předchází období předvelikonočního půstu. V současnosti však jeho dřívější divokou nespoutanost nahradily umírněnější společenské oslavy, jejichž účastníci jsou oblečeni v nádherných kostýmech a ručně vyrobených maskách.
Nejznámější karneval probíhá v Benátkách a je tak oblíbený, že se někdy rozšíří po celém centru města.

Další podobné události probíhají ve městech Viareggio v Toskánsku a Acireale na Sicílii. Karneval obvykle trvá pět dní před Popeleční středou. Časově je karneval určen Velikonocemi, proto se jeho datum každým rokem mění, může se konat od konce února do konce března).