Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové muži jsou velmi žárliví a neustále se ptají přítelkyň a manželek kde právě jsou, s kým, co tam dělají, kdy se vrátí domů.

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Další plánovaný pobyt autora webu: region Apuglia (Apulie) celý duben 2022 - informace zde

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Saepinum, Itálie - informace, fotografie, vykopávky, vstupné, GPS pozice

saepinum italie informace fotografie vykopavky vstupne gps pozice.jpgSaepinum je klidné zapadlé místo, turisty pro své umístění ne až tolik navštěvované a vyhledávané. Jde o pozůstatky starověkého římského města (nejlepší příklad provničního římského města v celé Itálii vůbec), které bylo opuštěno a jeho obyvatelé se přestěhovali do nedalekého Sepina. V Saepinu a jeho nejbližším okolí žije jen několik lidí, kteří se živí převážně zemědělstvím, takže po ruinách starého antického Saepina pobíhají kozy, slepice, husy a psi.

Do města se vstupuje branami. Vedou jím 2 hlavní ulice, které se kříží uprostřed. Kamenný válec není vodárenská věž, ale mauzoleum jednoho z dřívějších bohatých občanů. Mauzoleum po staletí sloužilo jako bizarní orientační bod pastevcům. Ve městě se také nachází starověké divadlo a kamenné zídky jsou mj. pozůstatkem kdysi existujícího tržiště.

  • Vstupné: zdarma, muzeum 2 eura
  • GPS pozice Saepina: 41°25'55.8"N 14°36'59.9"E 
  • V Saepinu jsem byl 27.4.2017

 saepinum italie informace fotografie vykopavky vstupne gps pozice.jpgsaepinum italie informace fotografie vykopavky vstupne gps pozice.jpgsaepinum italie informace fotografie vykopavky vstupne gps pozice.jpg