Zajímavosti o Itálii a Italech:

Pokud pojedete do Itálie, vezměte si raději 2 platební karty. Karty jiné než Master card (např. Maestro card) neberou některé supermarkety a benzinky, dokonce mýtné brány na dálnicích!!!

Další tip se ukáže za: 8 sekund

Vše o Itálii

Další plánovaný pobyt autora webu: region Apuglia (Apulie) celý duben 2022 - informace zde

Oblasti Itálie, regiony Itálie

Itálie a region Apulie - charakteristika, informace

Region jižní Itálie na Jaderském pobřeží. Jeho největším lákadlem je jistě poloostrov Gargano, který nabízí nespočet půvabných zátok, zálivů, skalních útesů a ostrůvků, ale také historických městeček. V neposlední řadě je to velké množství olivových hájů, "Bílé město" Ostuni je původně řeckým městem, zdroj: panoramio.comkteré lemují pobřeží v opravdu velké míře. I když jsem Apulii navštívil pouze dvakrát v letech 2000 a 2001, je to pro mne místo, kam bych se chtěl rád podívat už jen proto, že právě zde jsem se naučil plavat.
Píšu zde o "Bílém městě" Ostuni a jeho přímořském letovisku Villanova di Ostuni, které nabízí písečné pláže i skalnaté útesy. A proč bývá Ostuni označováno takovým přízviskem? Protože snad všechny jeho domy jsou natřeny na bílo! A opravdu, pokaždé, když se od moře podíváte, vidíte jeden velký bílý kus čehosi na kopcích 6 kilometrů od pobřeží.

regiony italie

VIDEO CHARAKTERISTIKY KAŽDÉHO REGIONU - VE 
STRÁNCE KLIKNĚTE NA DANÝ REGION