Zajímavosti o Itálii a Italech:

Italové muži jsou často nevěrní, přesto je pro ně rodina a děti nadevše a manželství kvůli nevěře neopouští. Italové muži jsou i velmi žárliví (mají důvod :) ). 

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Počasí v Itálii během roku

Kdy je nejlepší počasí na cestování po jižní Itálii a Sicílii

Itálie je velmi zajímavé místo z pohledu počasí. Zatímco na horách bývají teploty i v létě jen příjemné, v jižní Itálii je všechno jinak. Jak napovídají fotografie z mého cestování po jižní Itálii, které se uskutečnilo v dubnu 2022, tak nejlepší počasí na cestování po jižní Itálii je od poloviny dubna do poloviny května. Proč? V první polovině dubna je zde ještě docela chladno a neobejdete se bez svetru nebo vesty bez rukávů. Druhá polovina dubna je už na pohodu. To tady zvládnete i v košili a svetr stačí mít daný někde u sebe (např. některé úzké uličky měst jsou docela chladné a je v nich průvan). Asi nejpříjemnější čas, kdy vám nebude vedro je první polovina května. Potom se už počasí začíná měnit - bývá velké horko, rostliny začínají schnout, žloutnou a z jižní Itálie se stává "Sahara" ;)

Při mém cestování po Itálii a i po jižní Itálii jsem vždy využíval předpověď počasí zde.

Tagy: malíři jižní Itálie, počasí, kdy jet do jižní itálie, předpověď počasí, počasí Itálie, počasí jižní Itálie, duben, květen