Zajímavosti o Itálii a Italech:

Skoro všechny obchody a benzinky mají v Itálii zavřeno mezi 12-15. hodinu. Říká se tomu SIESTA. Je to čas na odpočinek (v horkých nejen letních) hodinách.

Další tip se ukáže za: 8 sekund
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_2
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_1
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_4
Vse_o_Italii_horni_banner_1360x337_3
previous arrow
next arrow

Itálie - zajímavosti o městech a vesnicích

Návštěva Via appia antica a Parco Regionale dell´Appia Antica - na co se zaměřit?

Starověkou silnici Via Appia Antica nechal vybudovat cenzor Appius Claudius Caecus roku 312 př. Kr. Po více než sto letech byla prodloužená k přístavům Brindisi, Taranto a Benevento. Tudy směřovaly pohřební průvody, po ní vedli roku 56 svatého Pavla jako vězně do Říma. V 16. století ji nechal papež Pius IV. zrekonstruovat.

Cestu lemují rozpadlé hrobky a hromadná pohřebiště. Silnice začíná u brány Porta San Sebastiano, sem se dá dojet městským autobusem. Částečně se jezdí i po Appii, ke Kalixtovým a Šebestiánovým katakombám. Někdy se dá jet až k hrobce Caecilie Metellové, dále už těmi nejzajímavějšími místy pěšky po silnici z kamenů.
Můžete jít dál, jak dlouho budete chtít, většinou se doporučuje 90 minut od hrobky Caecilie, ve středověku zde byla pevnost rodiny Caetaniů. Potkáváme různé hrobky, pevnost Forte Appio, zbytky Jupiterova chrámu, hrobku papeže svatého Urbana, hrobky a kolumbária osvobozených otroků.
Parco Regionale dell´Appia Antica je dostupný autobusem číslo 118 například od Circa Massima (Circus Maximus). Jedna zastávka je přímo u katakomb sv. Kalixta. Ovšem v těchto místech Via Appia Antica už není klidnou, krásnou cestou pod piniemi, ale až nepříjemně halasnou silničkou na kraji města. Ohraničená vysokými zdmi po obou stranách, bez chodníku (!), jen bílá čára kousek od zdí, někde ani ta ne. Takže, chcete-li odtud dále pěšky do Říma, přitiskněte se ke zdi, dávejte pozor na protijedoucí auta a užívejte si hlučný provoz. Odtud už vážně autobusem.